Jaká je historie norských svetrů?

Svetry se v Norsku pletou už od patnáctého století. Svetry vytvářely vesnické ženy z místní vlny, barvily je rostlinnými barvivy, takže svetry byly přírodně modré, šedé a krémové.

Proč jsou svetry tak kvalitní?

Tradiční norské svetry jsou vyrobeny z prémiové norské vlny zkušenými severskými pletaři. Norské svetry jsou kvalitně zpracované s nezaměnitelným designem, vydrží dlouho a nezatěžují životní prostředí. Svetry dokonale padnou do zasněžených hor, hlubokých fjordů a polární záře. Jsou součástí krásné norské přírody. 

Proč zvolit Norlender?


Norlender Knitwear je tradiční firma ze západního pobřeží Norska, která vznikla už v roce 1927. Bezmála sto let už rodinný podnik v horách na ostrově Osterøy navrhuje svetry ze 100% norské vlny. Jako jedni z mála zachovali výrobu v Norsku, nechávají se inspirovat tradicemi i divokou norskou přírodou, drží si nejvyšší řemeslnou úroveň, kterou jejich pletaři umí povýšit na umění. Svetry Norlender Knitwear jsou z nejkvalitnějších materiálů, v originálním nadčasovém designu. Je to svetr, po kterém sáhnete znovu a znovu a dokud ho nemáte, nevíte, jak nutně ho potřebujete. Je to důležitá součást vašeho šatníku, která hřeje a doprovází vás v životě dlouhá léta. 

Proč zvolit norskou vlnu?

Norská vlna je bohaté norské dědictví a lidé se do ní oblékají přes 6000 let. Ovčí farmy v Norsku jsou rozmístěny po celé zemi a ovce se v období pastvy volně pohybují v kopcích a horách. Pijí tu nejčistší vodu a spásají bylinné louky.  Norské ovce jsou zdravá a silná zvířata s velmi odolnou vlnou se speciální strukturou. Norská vlna je známá dlouhými, pevnými vlákny, vysokou odolností, dobrou elasticitou a mají dlouhou životnost. Svetr z takové vlny se pak dědí z generace na generaci. Svetry Norlender Knitwear jsou skvělé do přírody, dobře dýchají, regulují teplotu, pohlcují vlhkost a odolávají pachům.

Oblíbené produkty

  • Vyrobeno v Norsku
  • Merino vlna
svetr Kristin

Norský dámský svetr Norlender KRISTIN

Velmi jemný svetr ze 100% merino vlny od firmy Norlender s dlouholetou rodinnou tradicí. Dámský svetr KRISTIN je jednovrstvý svetr pletený v červené barvě s bílým, typickým norským vzorem na prsou a rukávech. Vyšší límec, zapínání na zip u krku.
6 199 Kč
Produkt je dostupný v jiných variantách
velikost: XS (34-36) S (36-38) M (38-40) L (40-42) XL (42-44)
  • Vyrobeno v Norsku
  • 100% vlna
FITJAR

Norský svetr Norlender FITJAR

Svetr FITJAR z pravé norské vlny je silnější a hrubší jednovrstvý svetr v tmavě modré barvě bez vzoru. Na levém rukávu má výšivku s norskou vlaječkou a logem Norlender. Svetr je vyroben v Norsku v malé rodinné továrně na západním pobřeží nedaleko Bergenu. Používají ho třeba rybáři. Ideální ochranu krku zjistí vysoký límec na zip.
5 199 Kč
Zašleme do 24 hodin
velikost: M (50) L (52) XL (54) XXL (56)
  • Vyrobeno v Norsku
  • 100% vlna
Narvik model

Norský svetr Norlender NARVIK

Svetr z pravé norské vlny od firmy Norlender s dlouholetou rodinnou tradicí. Svetr NARVIK je jednovrstvý svetr pletený ze 100% norské vlny v tmavé barvě. Pohodlí u krku dodává fleecová vložka. Stahování ve spodním lemu.
5 499 Kč
Zašleme do 24 hodin
velikost: S (48) M (50-52) L (54) XL (56-58) XXL (60-62)
  • Vyrobeno v Norsku
  • 100% vlna
SPITZBERGEN

Norský svetr Norlender SPITZBERGEN

Svetr SPITZBERGEN z pravé norské vlny je silnější jednovrstvý svetr v bílé barvě s hnědým vzorem. Na rukávech najdete pletený motiv ledního medvěda. Pohodlí u krku dodává fleecová vložka s kůží obšitým límcem i lemem zipu. Vzorovaný výplet spodní části svetru i rukávů.
5 799 Kč
Zašleme do 24 hodin
velikost: S (48) M (50-52) L (54) XL (56-58) XXL (60-62)